Redakce

 

Šéfredaktor: Helena Hladilová (*1978, Boskovice)


Vyrůstala jsem v krajině, kde "Vysočina nabírá dech" jak pravil básník František Halas, který si Kunštátsko velmi oblíbil. Snad i to částečně způsobilo, že jsem opustila rodinnou stavařskou tradici a neuváženě zběhla na humanitní studia. Vystudovala jsem italštinu a latinu na FF MU v Brně, abych následně zakotvila jako zaměstnanec outsourcingové firmy, který na vlastní kůži zakouší, co to znamená pracovat v globálním světě - v dobrém i v tom horším, co to přináší. Volné chvíle si ráda zpestřuji četbou Vergilia nebo Petrarky, kdy mne nepřestává fascinovat krása a myšlenky jejich pozoruhodných děl.

 

Redakce


 

Jana Němečková (*1976, Boskovice)
Mám ráda Českomoravskou vrchovinu, na jejímž pomezí jsem se narodila, a do puberty žila s mými úžasnými rodiči. Podařila se jim ještě moje mladší sestra. Líbí se mi zámek v Bučovicích, kde jsem absolvovala střední školu. Obdivuji Pardubice, kde lidi jezdí na kole, a já tam studovala dopravu, abych se nějak uživila. Od začátku tohoto století pracuji v Brně, které, jak kdosi krásně řekl, má nádraží v pohybu. Vyznávám katolickou církev a od mala chodím do kostela. Stále se učím milovat Boha. Baví mne jakýkoliv pohyb do kterého musím vložit vlastní energii. Mám ráda výzvy, a tou je psát do Umlaufovin.

 

 

Jitka Hrušková (*1960, Brno)
Pocházím z města a přesto jsem si už v dětství zamilovala lidovou písničku, kroje, tanec a cimbálku. Přátele jsem našla v brněnském folklórním souboru "Javorníček". Zájem o muziku mě přivedl na brněnskou Konzervatoř (1975 - 1981) a později do bratislavského SĽUKU. Po svatbě jsem se vrátila do Brna, profesně se věnuji dětem na hudebních školách i soukromé výuce. S manželem jsme hrávali a občas ještě hráváme v různých brněnských cimbálkách, i naše dospělá dcera má muziku jako jeden ze svých koníčků. Vystudovala jsem dálkově CMTF Olomouc (2007). K mým oblíbeným činnosti patří cvičení, bloumání lesy a ponoření do ticha.

 

 

 

Kateřina Lainová (*1975, Most)

Narodila jsem se a - s výjimkou pětiletého studia VŠ - stále žiji v Mostě, městě snad s nepříliš dobrou pověstí, zato však úžasnou polohou mezí Krušnými horami a Českým středohořím, 20 minut od Saských hranic. Asi proto miluji kopce a hory všeho druhu a výstupy na ně. Po studiu teologie, religionistiky a pedagogiky na Husitské teologické fakultě jsem pracovala postupně nejprve v okresním archivu, poté v archeologickém ústavu, v azylovém domě pro ženy, a ve farnosti jako pastorační asistentka. Nakonec jsem zakotvila jako sociální pracovnice v Hospici v Mostě, kde pracuji již osmým rokem. Kromě sportování mám moc ráda hudbu – zpívám v místním chrámovém sboru Cantores Sancti Venceslai - a jazyky, a baví mě překládání (nejen) pro Umlaufoviny.

 

Josef Hurt

Narodil jsem se v Brně. Dětství jsem prožil ve stínu Špilberku a také na chalupě v Moravské Třebové, kde jsem začínal poznávat Sudety, jejich prázdné kostely a opuštěné služebníky Božího království. Snad někde tam jsem získal první impuls k rozhodování o kněžské službě. V litoměřickém semináři jsem prožil zkušenost kněžské formace, která byla pod přísným dohledem komunistů a přesto se dalo nadýchnout svobody díky tajným setkáním s Josef Zvěřinou a Otou Mádrem. Později jsem se dal dohromady s jezuity a získal dobrou průpravu pro misii v Sudetech, které jsou krásné, ale také někdy kruté, jak se to zpívá v jedné písni...severní vítr je krutý. Psaní mě baví stále více a tak se stávám příležitostným publicistou a blogerem. Tuze rád debatuji na facebooku.

 

Administrativní a redakční provoz webu zajišťuje redakce a OS Umlaufoviny.

 

Externí spolupracovníci


 

Štefan Šrobár, Mgr. Ing. CSc. (*1945, Bratislava)
Po absolvovaní Agronomickej fakulty na VŠP v Nitre pracoval ako vedecký pracovník v odbore poľnohospodárska fytopatológia a ochrana rastlín. Po ukončení štúdia teológie na CMBF UK v Bratislave sa venuje predovšetkým teologickej publicistike a biblickej exegéze. Je autorom viacerých odborných článkov. Jeho príspevky (hesla a potréty teológov a filosofov) najdete predovšetkým v rubrike teologie a také filosofie.